OSP Moszczenica - Dzień strażaka 2018

Dzień strażaka 2018

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy swoją postawą nieustannie dają przykład realizacji składanej przysięgi "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". W czwartek 3 maja br. w przede dniu święta patrona strażaków św. Floriana, druhowie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, będącej głównym punktem parafialnych obchodów dnia strażaka.

Druhowie na mszę świętą udali się do kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Szkaplerznej w barwnym korowodzie. Msza Święta, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ks. Tadeusz Machał była dziękczynieniem za otrzymane łaski oraz prośbą o dalszą opiekę na dalsze miesiące społecznej działalności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Moszczenica.