OSP Moszczenica - Warta przy Grobie Pańskim 2018

Warta przy Grobie Pańskim 2018

Jak co roku, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy, podczas Świąt Wielkanocnych pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Czuwanie rozpoczęte zostało w momencie złożenia ciała Pana Jezusa do grobu w trakcie wielkopiątkowych obchodów, zakończone przed rezurekcją w Wielką Sobotę. Tradycyjnie, w Wielki Piątek, tuż przed rozpoczęciem obrzędów liturgicznych, strażacy odbyli uroczysty przemarsz z remizy do kościoła.

W bieżącym roku wartę przy Grobie Pańskim pełniło 47 druhen i druhów, z czego najmodsza miała 7 lat a najstarszy 49. Druhowie zatroszczyli się ponadto o oprawę procesji rezurekcyjnej, niosąc baldachim, chorągwie czy feretrony.

Po zakończonej sobotniej rezurekcji, strażacy udali się z wielkanocnymi życzeniami do proboszcza parafii Moszczenica ks. Tadeusza Machała.