Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica - Młodzieżówka z Moszczenicy na turnieju halowym MDP w Jordanowie
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
284949
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Młodzieżówka z Moszczenicy na turnieju halowym MDP w Jordanowie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

W niedzielę 11 marca 2018 roku w hali sportowej w Jordanowie (woj. małopolskie, pow. suski) rozegrano XII Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyny Pożarniczych. Wśród uczestników znaleźli się członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy wspólnie z najmłodszymi druhami z MDP OSP Stróżna (gm. Bobowa). Obie drużyny reprezentowały powiat gorlicki w swoich kategoriach wiekowych będąc zwycięzcami I Powiatowego Turnieju Halowego MDP pow. gorlickiego w roku ubiegłym.


Meldunek o gotowości do przeprowadzenia turnieju odebrał Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP PR w Krakowie dh Krzysztof Kosiba. W rywalizacji udział wzięło 153 członków i 31 drużyn MDP z terenu całego województwa małopolskiego sklasyfikowanych w grupach - szkoła podstawowa chłopcy indywidualna (55 członków MDP), szkoła podstawowa dziewczęta indywidualna (42 członkiń MDP), gimnazjum chłopcy indywidualna (56 członków MDP), szkoła podstawowa chłopcy drużynowa (11 drużyn), szkoła podstawowa dziewczęta drużynowa (8 drużyn), gimnazjum chłopcy drużynowa (12 drużyn).

Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód o łącznej długości 40 m. Pierwszy odcinek to przeniesienie w biegu i ustawienie na płycie gaśnicy, drugi to rozłączenie 3 par łączników wężowych, przeniesienie w biegu i ułożenie na podeście węża W-52 oraz ponowne złączenie łączników wężowych. Na trzecim odcinku toru przeszkód zawodnicy mieli za zadanie przebiegnięcie pod poprzeczką do stanowiska armatur, gdzie układali właściwy sprzęt zgodnie z przedstawionym rysunkiem. Na czwartym odcinku ustawiono rozdzielacz, dwa odcinki węża W-52 oraz prądownicę. Zadaniem zawodnika było zbudowanie linii gaśniczej oraz przekroczenie mety z prawidłowo zapiętą prądownicą.

Drużyna MDP OSP Moszczenica startowała w kategorii gimnazjum chłopcy indywidualna i drużynowa w składzie Arkadiusz Brataniec, Piotr Dusza, Filip Dziadzio, Piotr Dziadzio oraz Karol Skrobot. W klasyfikacji końcowej uplasowała się drużynowo na 8 miejscu. Drużyna ze Stróżnej startująca w grupie szkoła podstawowa chłopcy indywidualna i drużynowa uplasowała się drużynowo na 10 miejscu. Niestety żaden z reprezentantów powiatu gorlickiego nie zakwalifikował się do finałów startu indywidualnego.

Młodych adeptów ochotniczego pożarnictwa podczas zmagań wspierali m.in. Poseł na Sejm RP a zarazem Prezes ZOW ZOSP RP Kraków dh Edward Siarka, Wiceprezes ZOW ZOSP RP Kraków a zarazem Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Krzysztof Kosiba, Członek Prezydium ZOW ZOSP RP Kraków dh Andrzej Gwiazdonik - pomysłodawca i organizator turnieju, Członkowie ZOW ZOSP RP Kraków dh Przemysław Wszołek oraz dh Marian Łaciak, Wiceprezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Tomasz Tarasek, Sekretarz KR OP ZOSP RP Gorlice dh Sylwia Mucha a także przedstawiciele KP PSP Sucha Beskidzka, ZOP ZOSP RP Sucha Beskidzka oraz samorządu powiatu suskiego i miasta Jordanów. Obecny był także Członek Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy dh Rafał Dobek.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014