Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica - V miejsce klubu HDK OSP Moszczenica w "Ognistym Ratowniku 2017"
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
285004
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

V miejsce klubu HDK OSP Moszczenica w "Ognistym Ratowniku 2017"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

W sobotę 10 marca 2018r. o godz. 11.00 w Pijalni Głównej Wód Mineralnych w Krynicy Zdroju odbyło się podsumowanie XII edycji etapu okręgowego programu "ognisty ratownik - gorąca krew" - strażacy w honorowym krwiodawstwie. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy zajął wysokie V miejsce w województwie małopolskim w kategorii "najaktywniejsza jednostka OSP".

W uroczystości udział wzięli m.in. Kierownictwo Zarządu Głównego i Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, przedstawiciele parlamentu, sejmiku województwa małopolskiego, samorządu powiatu nowosądeckiego, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Edward Siarka, Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak a także przedstawiciele poszczególnych ogniw Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz komendanci i kadra kierownicza Komend Miejskich i Powiatowych PSP województwa małopolskiego.

Druhów ochotników powiatu gorlickiego reprezentowali Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezes Klubu HDK OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek wraz z Członkami Zarządu Klubu dh Tomaszem Skrobotem i dh Adamem Bryłą a także Prezes Klubu HDK przy OSP Kwiatonowice dh Stanisław Żegleń. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach reprezentowali Z-ca Komendanta st. kpt. Waldemar Krok, Naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego mł. bryg. Andrzej Czeluśniak oraz Z-ca Dowódcy JRG mł. bryg. Dariusz Surmacz.

LAUREACI XII edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew"
W kategorii I - najaktywniejsza jednostka PSP:
I miejsce - KM PSP w Nowym Sączu
II miejsce - KP PSP w Gorlicach
III miejsce - KP PSP w Oświęcimiu

W kategorii II - najaktywniejsza jednostka OSP:
I miejsce - OSP Kwików
II miejsce - OSP Zakrzów
III miejsce - OSP Izdebnik
V miejsce - OSP Moszczenica

W kategorii III - najaktywniejszy strażak indywidualny:
I miejsce - Pan Dariusz Cieśla - z KM PSP Nowy Sącz
II miejsce - Pan Józef Szczupak - z OSP Zakrzów
III miejsce - Pan Remigiusz Bury - z OSP Targanice Górne

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i korporacyjne. Medalem Zasłużony Dla Zdrowia Narodu Polskiego odznaczono m.in. Prezesa Klubu HDK przy OSP Kwiatonowice dh Stanisława Żeglenia. Uroczystość, w której udział wzięło blisko 300 krwiodawców, uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014