OSP Moszczenica - Eliminacje Gminne OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" - Moszczenica 2018

Eliminacje Gminne OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" - Moszczenica 2018

W sobotę 10 marca 2018 roku o godz. 10.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy przeprowadzone zostały Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wzięło łącznie 22 uczestników, z czego 8 w grupie I (uczniowie klas 1-6 szkoły podstawowej) oraz 14 w grupie II (uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum), reprezentantów wszystkich szkół z terenu Gminy Moszczenica.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych OTWP czuwało jury pod przewodnictwem kpt. Mirosława Bogusza. W jury zasiedli ponadto Prezes ZOG ZOSP RP w Moszczenicy dh Jerzy Wałęga oraz Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Moszczenicy dh Stanisław Pyzik.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe - grupa I klasy 1-6 szkoły podstawowej, grupa II klasa 7 szkoły podstawowej oraz klasa 1 i 2 gimnazjum. Zmagania pożarnicze składały się z dwóch etapów - testu pisemnego oraz finału w postaci odpowiedzi ustnej.

Test pisemny składał się z 30 pytań. Do finału zakwalifikowanych zostało po 3 laureatów z najwyższą liczbą punktów. Finał to odpowiedź ustna przed jury oraz sprawdzenie znajomości i obsługi sprzętu ratowniczo-gaśniczego. W finale wyzerowane zostały punkty zdobyte na teście pisemnym a uczestnicy drugi etap zmagań zaczynali z kontem zerowym. Tym samym wyrównane zostały szanse na zwycięstwo wszystkim finalistom.

Klasyfikacja końcowa Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" Moszczenica 2018:
Grupa I
1. Magdalena Markowicz - ZS w Moszczenicy - 13 pkt
2. Zuzanna Stec - ZS w Moszczenicy - 12 pkt
3. Alina Brach - ZS w Moszczenicy - 3 pkt

Grupa II
1. Karol Skrobot - ZS w Moszczenicy - 12 pkt
2. Filip Dziadzio - ZS w Moszczenicy - 10 pkt
3. Monika Szczerba - ZS w Staszkówce - 9 pkt

Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować Gminę Moszczenica podczas zmagań szczebla powiatowego w dniu 20 marca 2018 roku.