Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica - Druhowie z Moszczenicy na rocznej odprawie operacyjnej w Łosiu
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
284987
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Druhowie z Moszczenicy na rocznej odprawie operacyjnej w Łosiu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

W sobotę 3 marca 2018 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosiu (gm. Ropa) zorganizowana została roczna odprawa operacyjna z Komendantami Gminnymi ZOSP RP, Prezesami i Naczelnikami OSP z KSRG oraz Naczelnikami OSP spoza KSRG. Na odprawę licznie przybyli druhowie ochotnicy ze wszystkich gorlickich gmin. Jej organizatorem była KP PSP w Gorlicach, ZOP ZOSP RP w Gorlicach oraz Wójt Gminy Ropa. 

Przybyłych przywitał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz. Wśród gości znaleźli się m.in. Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie mł. bryg. Paweł Sejmej a także starosta gorlicki Karol Górski oraz burmistrzowie i wójtowie gorlickich gmin.

Podczas odprawy druhowie ochotnicy posiedli szczegółową wiedzę na temat funkcjonowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Szczegółową charakterystykę organizacji Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach oraz charakterystykę pracy komendy referowali kolejno Komendant Powiatowy PSP bryg. Krzysztof Gładysz oraz wszyscy kierownicy komórek organizacyjnych. Następnie Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Paweł Sejmej szczegółowo omówił działalność Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie w roku ubiegłym zwracając także dokładnie uwagę na plany na rok bieżący.

W końcowej części pozostałych zapoznano z tematyką dotyczącą Ochotniczych Straży Pożarnych. Tematykę związaną z zagrożeniami rakotwórczymi dla strażaków, wnioskami po przeprowadzonych inspekcjach gotowości operacyjnej oraz nowymi zasadami ich przeprowadzania, rozliczeniami dotacji z MSWiA, szkoleniami dla druhów ochotników, organizacją VI mistrzostw powiatu gorlickiego w ratownictwie medycznym, regulaminem umundurowania w OSP oraz sprawami bieżącymi w OSP i ZOSP RP referowali kolejno mł. ogn. Bogusław Łukaszyk, st. kpt. Piotr Migacz, mł. bryg. Andrzej Czeluśniak, dh Przemysław Wszołek oraz dh Krzysztof Kosiba.

Organizatorzy odprawy ugościli wszystkich przybyłych dużą serdecznością oraz ciepłym posiłkiem.

Strażaków Gminy Moszczenica reprezentowali Prezes OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek, Z-ca Naczelnika OSP Moszczenica dh Tomasz Kupiec, Z-ca Naczelnika OSP Staszkówka dh Marek Marszał oraz dh Bartłomiej Zastępa.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014