OSP Moszczenica - Młodzieżówka na wycieczce w Centralnym Muzeum Pożarnictwa

Młodzieżówka na wycieczce w Centralnym Muzeum Pożarnictwa

W sobotę 24 lutego br. 115 osobowa grupa członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu gorlickiego wraz z opiekunami wzięła udział w powiatowej wycieczce do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach (woj. śląskie). W wycieczce będącej swoistym zakończeniem ferii zimowych udział wzięli młodzi adepci pożarnictwa z Gminy Moszczenica z jednostek OSP Moszczenica i OSP Staszkówka.

Tak liczną grupę stanowili członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Biecz (MDP OSP Racławice, MDP OSP Głęboka), gminy Gorlice (MDP OSP Zagórzany), gminy Łużna (MDP OSP Biesna), gminy Sękowa (laureacji eliminacji gminnych OTWP), gminy Ropa (MDP OSP Ropa), gminy Moszczenica (MDP OSP Moszczenica, MDP OSP Staszkówka). Wraz z dziećmi i młodzieżą do Centralnego Muzeum Pożarnictwa udali się także m.in. Prezesi jednostek OSP Moszczenica i OSP Staszkówka dh Przemysław Wszołek i dh Stanisław Pyzik, Z-ca Naczelnika OSP Moszczenica dh Tomasz Kupiec, a także druhowie Paweł Dobek i Michał Smalec.

Centralne Muzeum Pożarnictwa znajdujące się w Mysłowicach eksponuje dorobek i dziedzictwo polskiego pożarnictwa. Muzeum zostało utworzone 14 września 1975 roku. Jego ekspozycja stała prezentuje zabytkowy sprzęt gaśniczy.

W drodze powrotnej cała grupa opanowała McDonalds, co stanowiło ku uciesze najmłodszych uczestników dodatkową atrakcję wycieczki.