OSP Moszczenica - Szkolenie z łączności w remizie OSP Moszczenica

Szkolenie z łączności w remizie OSP Moszczenica

W piątek 26 stycznia br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy przeprowadzone zostało szkolenie z łączności radiowej. W szkoleniu udział wzięli uprawnieni druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy i ze Staszkówki.

Szkolenie prowadził Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach mł. bryg. Andrzej Czeluśniak. Tematyka dotyczyła m.in. zasad organizacji łączności radiowej na poziomie kraju, województwa czy powiatu a także zasad prowadzenia korespondencji radiowej w miejscu prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych.

W szkoleniu udział wziął także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz, który szczegółowo omówił wydatki z budżetu państwa na zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gorlickiego.

Szkolenie skierowane było do strażaków Gminy Moszczenica, którzy posiadają uprawnienia i kwalifikacje do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo - gaśniczych tj. ukończyli kursy, posiadają aktualne ubezpieczenie i badania lekarskie.