OSP Moszczenica - Spotkanie polskich i słowackich strażaków w sprawie współpracy

Spotkanie polskich i słowackich strażaków w sprawie współpracy

Zacieśnienie współpracy oraz wyznaczenie nowych horyzontów zadań i relacji, to cele jakie przyświecały spotkaniu strażaków OSP Moszczenica i OSP Staszkówka ze strażakami ochotnikami z partnerskiej jednostki Dobrovolny Hasicsky Zbor Spisske Hanusovce na Słowacji. Uroczyste spotkanie miało miejsce w dniu 30 grudnia 2017 roku w siedzibie DHZ Spisske Hanusovce.

W spotkaniu udział wzięła pięciosobowa delegacja strażaków. Tamatyka spotkania dotyczyła podsumowania dotychczasowej współpracy m.in. wspólnego udziału w uroczystościach i posiedzenich organów statutowych a także poszerzenia współpracy o udział w zawodach sportowo - pożarniczych.

Strażacy wymienili się także poglądami na zasady funkcjonowania ochotniczego pożarnictwa w Polsce i na Słowacji.