OSP Moszczenica - Strażacy Gminy Moszczenica na Regionalnym Spotkaniu Opłatkowym w Tarnowie

Strażacy Gminy Moszczenica na Regionalnym Spotkaniu Opłatkowym w Tarnowie

Jak co roku w okresie przedświątecznym tarnowska aula Urzędu Wojewódzkiego wypełniona została po brzegi. W niedzielę 17 grudnia 2017 roku na Regionalnym Spotkaniu Opłatkowym Strażaków spotkało się blisko 1.000 druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych a także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, aby w przededniu Świąt Bożego Narodzenia podzielić się opłatkiem, kolędować i wzajemnie złożyć sobie życzenia.

Na wspólnym kolędowaniu spotkali się strażacy z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego a wraz z nimi parlamentarzyści i samorządowcy poszczególnych szczebli na czele z Wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem.

Obecni byli również przedstawiciele Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Kraków na czele z Prezesem Edwardem Siarką oraz kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie na czele z mł. bryg. Pawłem Sejmejem. Modlitwie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz.

W regionalnym spotkaniu opłatkowym udział wzięli strażacy ziemi gorlickiej, którym przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Obecni byli m.in druhowie z OSP Moszczenica, OSP Staszkówka, OSP Łużna, OSP Biesna, OSP Kryg, OSP Wójtowa, OSP Lipinki, OSP Rożnowice.

Strażaków Gminy Moszczenica reprezentowali Prezesi obu jednostek dh Przemysław Wszołek oraz dh Stanisław Pyzik a także dh Stanisława Balakowicz, dh Wioleta Brach, dh Rafał Dobek, dh Marek Marszał, dh Tadeusz Juszyński oraz dh Michał Smalec.

Regionalne Spotkania Opłatkowe Strażaków mają już swoją kilkuletnią tradycję. Wyjątkowość i podniosły charakter tej uroczystości związany jest nieodzownie z wielką wewnętrzną dyscypliną i jednością strażackiej braci. W trakcie spotkania opłatkowego padło wiele słów uznania dla ciężkiej pracy strażaków, dla ofiarności działań na rzecz bezpieczeństwa w różnych sferach życia. Wskazywano dotychczasowy dorobek, ale także wskazywano na dalsze potrzeby, które w dużej mierze decydują o jakości i skuteczności niesionej przez strażaków pomocy.