Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica - OSP Moszczenica wygrywa w II kat. I Turniej Halowy MDP pow. gorlickiego
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
296587
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

OSP Moszczenica wygrywa w II kat. I Turniej Halowy MDP pow. gorlickiego

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

Młodzi strażacy z Moszczenicy (gm. Moszczenica) i ze Stróżnej (gm. Bobowa) zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych w rozgrywanym w niedzielę 3 grudnia b.r. w I Halowym Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gorlickiego, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Turniej rozegrany został na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, a w rywalizacji udział wzięło 95 strażaków.

Sygnał do rozpoczęcia dał dh Michał Bajorek z MDP OSP Moszczenica składając meldunek o gotowości Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztofowi Kosibie. Następie Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek powitał przybyłych gości oraz wyjaśnił przebieg konkurencji oraz zasady oceny. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska złożona z członków Małopolskiego Kolegium Sędziów Sportów Pożarniczych w składzie: dh Przemysław Wszołek, dh Piotr Mika, dh Tomasz Tarasek, dh Anna Huk i dh Bartłomiej Zieliński.

Udział w turnieju wzięło 18 ekip Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gorlickiego, podzielonych na dwie grupy wiekowe. W grupie I (klasy 1-6 szkoły podstawowej) wystartowało 8 drużyn, zaś w grupie II (klasa 7 szkoły podstawowej oraz klasa 2 i 3 gimnazjum) wystartowało 10 drużyn. Na linii startu zameldowało się w sumie 95 młodych adeptów pożarnictwa z gorlickiego. Gościnnie wystąpili ponadto weterani pożarniczych zmagań na hali, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jordanowa (pow. suski). Drużyn do turnieju nie wystawiły Gminy Ropa i Sękowa.

W wyniku przebiegu konkurencji oraz oceny przez komisję sędziowską, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zajęły miejsca:

GRUPA 1 (klasy 1-6 szkoły podstawowej)
1 miejsce: MDP OSP Stróżna (gm. Bobowa) - 198,9 pkt
2 miejsce: MDP OSP Bystra (gm. Gorlice) - 223,7 pkt
3 miejsce: MDP OSP Racławice I (gm. Biecz) - 237,8 pkt
4 miejsce: MDP OSP Biesna (gm. Łużna) - 255,1 pkt
5 miejsce: MDP OSP Zagórzany (gm. Gorlice) - 257,5 pkt
6 miejsce: MDP OSP Rożnowice (gm. Biecz) - 288,8 pkt
7 miejsce: MDP OSP Racławice II (gm. Biecz) - 291,0 pkt
8 miejsce: MDP OSP Moszczenica (gm. Moszczenica) - 303,5 pkt

GRUPA 2 (klasa 7 szkoły podstawowej oraz klasa 2 i 3 gimnazjum)
1 miejsce: MDP OSP Moszczenica (gm. Moszczenica) - 172,1 pkt
2 miejsce: MDP OSP Szymbark (gm. Gorlice) - 201,5 pkt
3 miejsce: MDP OSP Wójtowa (gm. Lipinki) - 201,9 pkt
4 miejsce: MDP OSP Stróżna (gm. Bobowa) - 202,3 pkt
5 miejsce: MDP OSP Zagórzany (gm. Gorlice) - 205,8 pkt
6 miejsce: MDP OSP Biecz (gm. Biecz) - 213,4 pkt
7 miejsce: MDP OSP Pagorzyna (gm. Lipinki) - 246,7 pkt
8 miejsce: MDP OSP Gładyszów II (gm. Uście Gorlickie) - 249,8 pkt
9 miejsce: MDP OSP Staszkówka (gm. Moszczenica) - 253,9 pkt
10 miejsce: MDP OSP Gładyszów (gm. Uście Gorlickie) - 269,2 pkt

Startujących w turnieju młodych adeptów pożarnictwa dopingowali m.in. Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, Członek Komisji ds. Sportu i Młodzieży Zarządu Głównego ZOSP RP a zarazem Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Andrzej Gwiazdonik, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek, Członek Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusz Stukus, Wicestarosta Gorlicki Jerzy Nalepka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz oraz Wiceburmistrz Gorlic Łukasz Bałajewicz.

Turniej halowy dla MDP był z jednej strony zabawą, z drugiej swoistą formą szkolenia pożarniczego dla najmłodszych adeptów tego fachu. Celem organizacji turnieju dla młodzieżowych drużyn pożarniczych było zmobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, ocena stanu wyszkolenia członków młodzieżowych drużyn pożarniczych, popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz wyłonienie najlepszych drużyn, które reprezentować będą powiat gorlicki na przyszłorocznych zmaganiach w powiecie suskim.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014