Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica - Krwiodawcy z Moszczenicy nagrodzeni, wyróżnieni i odznaczeni
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
559167
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Krwiodawcy z Moszczenicy nagrodzeni, wyróżnieni i odznaczeni

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

W czwartek 23 listopada 2017 roku w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach zorganizowana została Powiatowa Gala Krwiodawców. Podczas gali nagrody, wyróżnienia oraz odznaczenia otrzymali krwiodawcy zrzeszeni w Klubie Honorowych Dawców Krwi działającym przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

Świętowanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu czerwonokrzyskiego. Prowadzący galę Andrzej Orchel nawiązując do idei czerwonokrzyskich, przedstawił w krótkim opisie rozwój honorowego krwiodawstwa na ziemi gorlickiej. Powitał on także licznie przybyłych krwiodawców oraz gości, a wśród nich m.in. Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Gorlicach Mariana Sikorę, Przewodniczącego Rejonowej Rady HDK Jana Bugno, Starostę Gorlickiego Karola Górskiego, Burmistrza Gorlic Rafała Kuklę oraz Wójta Gminy Moszczenica Jerzego Wałęgę a także Kierownik Oddziału Terenowego RCKiK w Gorlicach Renatę Załęską.

Gala stała się doskonałą okazją do uhonorowania Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi. Odznaką ZHDK III stopnia (brązową - za oddanie 5 l krwi dla pań i 6 l krwi dla panów) odznaczono trzech krwiodawców z klubu HDK OSP Moszczenica - Annę Maślerz, Rafała Niziołek oraz Damiana Bartusik zaś odznaką I stopnia (złotą - za oddanie 18 l krwi) Łukasza Gierę.

Podczas gali wręczono także nagrody i wyróżnienia moszczeńskim krwiodawcom. Wyróżnienie Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach otrzymał dh Jerzy Wałęga, zaś nagrodę Burmistrza Gorlic dh Przemysław Wszołek, dh Rafał Dobek oraz dh Tomasz Skrobot.

Tradycyjne dla gorlickich krwiodawców koncertowali uczniowie Szkoły Muzycznej z Gorlic. Organizatorem gali był Burmistrza Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014