OSP Moszczenica - Krwiodawcy z Moszczenicy nagrodzeni, wyróżnieni i odznaczeni

519473

Krwiodawcy z Moszczenicy nagrodzeni, wyróżnieni i odznaczeni

W czwartek 23 listopada 2017 roku w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach zorganizowana została Powiatowa Gala Krwiodawców. Podczas gali nagrody, wyróżnienia oraz odznaczenia otrzymali krwiodawcy zrzeszeni w Klubie Honorowych Dawców Krwi działającym przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

Świętowanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu czerwonokrzyskiego. Prowadzący galę Andrzej Orchel nawiązując do idei czerwonokrzyskich, przedstawił w krótkim opisie rozwój honorowego krwiodawstwa na ziemi gorlickiej. Powitał on także licznie przybyłych krwiodawców oraz gości, a wśród nich m.in. Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Gorlicach Mariana Sikorę, Przewodniczącego Rejonowej Rady HDK Jana Bugno, Starostę Gorlickiego Karola Górskiego, Burmistrza Gorlic Rafała Kuklę oraz Wójta Gminy Moszczenica Jerzego Wałęgę a także Kierownik Oddziału Terenowego RCKiK w Gorlicach Renatę Załęską.

Gala stała się doskonałą okazją do uhonorowania Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi. Odznaką ZHDK III stopnia (brązową - za oddanie 5 l krwi dla pań i 6 l krwi dla panów) odznaczono trzech krwiodawców z klubu HDK OSP Moszczenica - Annę Maślerz, Rafała Niziołek oraz Damiana Bartusik zaś odznaką I stopnia (złotą - za oddanie 18 l krwi) Łukasza Gierę.

Podczas gali wręczono także nagrody i wyróżnienia moszczeńskim krwiodawcom. Wyróżnienie Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach otrzymał dh Jerzy Wałęga, zaś nagrodę Burmistrza Gorlic dh Przemysław Wszołek, dh Rafał Dobek oraz dh Tomasz Skrobot.

Tradycyjne dla gorlickich krwiodawców koncertowali uczniowie Szkoły Muzycznej z Gorlic. Organizatorem gali był Burmistrza Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach.