OSP Moszczenica - Manewry Gminne "Biblioteka - Staszkówka 2017"

Manewry Gminne "Biblioteka - Staszkówka 2017"

Prawidłowość prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych oraz zasadność, celowość i skuteczność wykorzystania sprzętu ratowniczo – gaśniczego to cele, które przyświecały zorganizowanym w sobotę 18 listopada br. manewrom gminnym pod kryptonimem "Biblioteka - Staszkówka 2017". Ćwiczenia strażaków Gminy Moszczenica zorganizowano w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Staszkówce.

Meldunek o gotowości do przeprowadzenia manewrów Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysławowi Wszołkowi złożył Komendant Gminny ZOSP RP w Moszczenicy dh Krzysztof Markowicz. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga, który przywitał uczestników ćwiczeń oraz przybyłych gości. W kolejnej części Komendant Gminny ZOSP RP dh Krzysztof Markowicz omówił założenia ćwiczeń oraz podział zadań dla poszczególnych zastępów. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz przydzielił kanały do łączności bezprzewodowej, a na zakończenie odprawy Kapelan Gminny dh Krzysztof Jarmuła życzył opieki św. Floriana.

Konspekt manewrów zakładał pożar budynku wraz z ewakuacją i udzieleniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Działania ratowniczo – gaśnicze podjęte w skutek zaistniałego zdarzenia zakładały wykorzystanie sił i środków jednostek OSP jedynie z terenu gminy tj. OSP Moszczenica i OSP Staszkówka. Założenie zostało zrealizowane i ocenione przez przedstawiciela KP PSP w Gorlicach na +4.

Po złożeniu meldunku o zakończeniu manewrów, oficjalne podsumowanie wraz z posiłkiem zorganizowane zostały w świeżo wyremontowanej remizie OSP Staszkówka.