Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica - Manewry Gminne "Biblioteka - Staszkówka 2017"
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
296574
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Manewry Gminne "Biblioteka - Staszkówka 2017"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

Prawidłowość prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych oraz zasadność, celowość i skuteczność wykorzystania sprzętu ratowniczo – gaśniczego to cele, które przyświecały zorganizowanym w sobotę 18 listopada br. manewrom gminnym pod kryptonimem "Biblioteka - Staszkówka 2017". Ćwiczenia strażaków Gminy Moszczenica zorganizowano w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Staszkówce.

Meldunek o gotowości do przeprowadzenia manewrów Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysławowi Wszołkowi złożył Komendant Gminny ZOSP RP w Moszczenicy dh Krzysztof Markowicz. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga, który przywitał uczestników ćwiczeń oraz przybyłych gości. W kolejnej części Komendant Gminny ZOSP RP dh Krzysztof Markowicz omówił założenia ćwiczeń oraz podział zadań dla poszczególnych zastępów. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz przydzielił kanały do łączności bezprzewodowej, a na zakończenie odprawy Kapelan Gminny dh Krzysztof Jarmuła życzył opieki św. Floriana.

Konspekt manewrów zakładał pożar budynku wraz z ewakuacją i udzieleniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Działania ratowniczo – gaśnicze podjęte w skutek zaistniałego zdarzenia zakładały wykorzystanie sił i środków jednostek OSP jedynie z terenu gminy tj. OSP Moszczenica i OSP Staszkówka. Założenie zostało zrealizowane i ocenione przez przedstawiciela KP PSP w Gorlicach na +4.

Po złożeniu meldunku o zakończeniu manewrów, oficjalne podsumowanie wraz z posiłkiem zorganizowane zostały w świeżo wyremontowanej remizie OSP Staszkówka.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014