OSP Moszczenica - Rekordowa zbiórka blisko 34 litrów krwi w remizie OSP Moszczenica

Rekordowa zbiórka blisko 34 litrów krwi w remizie OSP Moszczenica

Największa w bieżącym roku wyjazdowa zbiórka krwi jaką przeprowadziła gorlicka ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowana została w niedzielę 19 listopada b.r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. Remiza pękała w szwach, a odzew mieszkańców Moszczenicy oraz strażaków ochotników niemalże z całego powiatu przerósł najśmielsze oczekiwania.

Zbiórka krwi, która wedle ustaleń trwać miała 4 godziny przeciągła się niemalże do 7 godzin a i tak wielu zrezygnowało z oddawania, bowiem kolejki kilkakrotnie zawijały, wypełniając chętnymi wszystkie pomieszczenia remizy. Krew przybyła oddać rekordowa liczba 78 chętnych, z czego krew pobrano 75 osobom co dało 33.750 ml. !!!

Na wszystkich, którzy tego dnia przybyli do remizy OSP Moszczenica podzielić się częścią siebie czekały liczne atrakcje i niespodzianki. Wśród nich m.in. malowanie twarzy dla dzieci, pamiątkowe statuetki, kubki, kalendarze, torby oraz pyszny posiłek regeneracyjny.

Na akcję licznie przybyli mieszkańcy i strażacy z Moszczenicy a także druhowie z OSP Staszkówka, OSP Rożnowice, OSP Racławice, OSP Szalowa, OSP Wola Łużańska, OSP Śnietnica, OSP Zagórzany, OSP Kryg, OSP Sękowa, OSP Siary, OSP Ropica Górna, OSP Stróżna, OSP Kobylanka, OSP Kwiatonowice oraz KP PSP w Gorlicach.

Organizatorami akcji były kluby działające przy OSP Moszczenica, KP PSP Gorlice oraz Wójt Gminy Moszczenica.