OSP Moszczenica - OSP Moszczenica wybrana najlepszą OSP pow. gorlickiego

OSP Moszczenica wybrana najlepszą OSP pow. gorlickiego

Podczas posiedzenia Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, przeprowadzonego w piątek 17 listopada b.r. wybrano najlepszą Ochotniczą Straż Pożarną pow. gorlickiego, która tym samym reprezentować będzie powiat podczas zmagań szczebla wojewódzkiego. Wyboru dokonano na podstawie regulaminu na „Najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego AD’ 2017 r.” pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Posiedzeniu Prezydium ZOP ZOSP RP w Gorlicach przewodniczył Prezes dh Krzysztof Kosiba. Posiedzenie rozpoczęto minutą ciszy ku uczczenia śp. dh Mariana Uszko, wieloletniego członka ZOP ZOSP RP w Gorlicach. Prezes Kosiba przedstawił sprawozdanie z działalności od ostatniego posiedzenia, szczegółowo omówił stan realizacji programu wsparcia służb ratowniczych oraz konkursu Ministra Sprawiedliwości skierowanego do małopolskich OSP a także zwrócił uwagę na sprawy bieżące.

Komisja konkursowa, w skład której weszli dh Tomasz Tarasek (gm. Bobowa), dh Stanisław Bara (gm. Łużna), dh Paweł Baranowski (gm. Sękowa) oraz dh Tadeusz Górski (gm. Gorlice), jednogłośnie podjęła decyzję, iż powiat gorlicki w konkursie na najlepszą OSP woj. małopolskiego reprezentować będzie Ochotnicza Straż Pożarna z Moszczenicy. Na konkurs spłynęły dwie prace. 21 stronicowe opracowanie jednostki OSP Biecz oraz 138 stronicowe opracowanie OSP Moszczenica.

Na zakończenie Członek Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek szczegółowo omówił przygotowania do I Halowego Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z pow. gorlickiego, który zostanie zorganizowany 3 grudnia b.r. na hali OSIR w Gorlicach.