OSP Moszczenica - IV Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy

IV Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy

W niedzielę 11 grudnia 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy odbyło się IV posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy. W posiedzeniu udział wzięli ponadto członkowie Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy.

Otwarcia posiedzenia dokonał Prezes ZOG ZOSP RP w Moszczenicy dh Jerzy Wałęga. W posiedzeniu uczestniczyło 6 na 8 członków Zarządu Oddziału Gminnego. Na protokolanta posiedzenia wybrano dh Przemysława Wszołka.

Zarząd dokonał szczegółowej oceny oraz podsumowania gminnych manewrów ratowniczo - gaśniczych "Kościół Moszczenica 2016", które zostały przeprowadzone w dniu 26 listopada. Komendant Gminny ZOSP RP dh Krzysztof Markowicz wyraził ogromne słowa uznania i podziękowania, pozytywnie oceniając ich przebieg.

Zarząd pochylił się nad kwestią podziału środków z budżetu Gminy Moszczenica na zapewnienie gotowości bojowej jednostek OSP w roku 2017. Z informacji przekazanej na Zarząd przez Skarbnika Gminy Moszczenica, do podziału przekazano 52.000,00 zł zabezpieczone w projekcie budżetu Gminy Moszczenica. Na wniosek Prezesów obu jednostek OSP środki podzielono w proporcji - 34.000,00 zł dla OSP Moszczenica i 18.000,00 zł dla OSP Staszkówka.

Zarząd podjął uchwałę ws. kalendarza imprez programowych na 2017 rok. W kalendarzu najdonioślejsze pozycje to m.in. organizacja Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych w Staszkówce, Gminnych Manewrów Ratowniczo - Gaśniczych w Staszkówce, uroczystości przekazania i poświęcenia nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Moszczenica, Eliminacji Gminnych OTWP w Moszczenicy oraz Gminnego Spotkania Opłatkowego Strażaków w Staszkówce.

Dh Przemysław Wszołek, będący przedstawicielem ZOG ZOSP RP w Moszczenicy do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach szczegółowo przedstawił i omówił sprawy bieżące, zwracając szczególną uwagę na wyjazd strażaków z Gminy Moszczenica na Regionalne Spotkanie Opłatkowe Strażaków do Tarnowa, udział w kampanii społecznej "Czad i ogień - obudź czujność" oraz szkoleń z Obrony Cywilnej dla druhów ochotników.

Zamykając posiedzenie Zarządu Prezes dh Jerzy Wałęga złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nowego roku.