OSP Moszczenica - Krwiodawcy HDK OSP Moszczenica wyróżnieni na Powiatowej Gali Krwiodawców w Gorlicach

W czwartek 24 listopada 2016 roku w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach zorganizowana została Powiatowa Gala Krwiodawców. Podczas gali wyróżnienia oraz odznaczenia otrzymali krwiodawcy zrzeszeni w Klubie Honorowych Dawców Krwi działającym przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

Świętowanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu czerwonokrzyskiego. Prowadzący galę Andrzej Orchel nawiązując do idei czerwonokrzyskich, przedstawił w krótkim opisie rozwój honorowego krwiodawsta na ziemi gorlickiej. Powitał on także licznie przybyłych krwiodawców oraz gości, a wśród nich m.in. Wiceprezesa Zarządu Głównego PCK Jerzego Kornausa, Prezesa OR PCK w Gorlicach Mariana Sikorę, Przewodniczącego Rejonowej Rady HDK Jana Bugno, Starostę Gorlickiego Karola Górskiego, Burmistrzów Rafała Kuklę oraz Wacława Ligęzę, Prezesa ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosibę oraz Kierownik Biura Terenowego RCKiK w Gorlicach Renatę Załęską.

Gala stała się doskonałą okazją do uhonorowania Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi oraz wyróżnienia najaktywniejszych. Odznaką ZHDK III stopnia odznaczono dwóch krwiodawców z klubu HDK OSP Moszczenica - Sławomira Dobka oraz Wojciecha Zamorskiego. Podczas gali wręczono także wyróżnienia moszczeńskim krwiodawcom. Wyróżnienie Zarządu Głównego PCK wraz z upominkiem otrzymał dh Adam Bryła, zaś wyróżnienie Burmistrza Gorlic dh Stanisław Pyzik. Klub HDK OSP Moszczenica za całokształt pracy otrzymał ponadto list gratulacyjny od Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosiby.

Tradycyjne dla gorlickich krwiodawców koncertowali uczniowie Szkoły Muzycznej z Gorlic. Organizatorem gali był Burmistrza Miasta Gorlice Rafał Kukla.