OSP Moszczenica - III Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy

III Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy

W niedzielę 30 października b.r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy na III posiedzeniu obradował Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Moszczenica. W posiedzeniu udział wzięli ponadto Członkowie Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP. Zarząd omówił sprawy bieżące oraz podjął szereg strategicznych decyzji.

Posiedzenie otworzył a następnie obradom przewodniczył Prezes ZOG ZOSP RP w Moszczenicy dh Jerzy Wałęga. Przy 100% frekwencji Zarząd szczegółowo podsumował organizowane w ubiegłych miesiącach jubileusze 60-lecia OSP Staszkówka i 90-lecia OSP Moszczenica. Szczególną uwagę zwrócono na trwający obecnie remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce.

Zarząd pochylił się nad projektami ustaw mających na celu doprowadzić do przyznania dodatków do emerytur dla członków OSP, którzy przez wiele lat uczestniczyli w działaniach ratowniczych.

Zasadniczym tematem posiedzenia były zaplanowane na dzień 26 listopada gminne manewry. Komendant Gminny ZOSP RP dh Krzysztof Markowicz szczegółowo omówił konspekt ćwiczeń.

Sekretarz ZOG ZOSP RP dh Przemysław Wszołek zwrócił uwagę na kwestie udziału druhów z Gminy Moszczenica w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży, dotacji dla OSP z MSWiA oraz Firm Ubezpieczeniowych a także organizacji akcji zbiórki krwi w remizie w Moszczenicy w dniu 20 listopada b.r.

Na zakończenie druh Jerzy Wałęga omówił postęp pracy przy realizacji programu "wsparcia służb ratunkowych", podziału środków finansowych na bieżące utrzymanie jednostek OSP w roku 2017 oraz obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Moszczenicy zaplanowanych na dzień 10 listopada b.r..

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy podjął także decyzję, iż Gminne Spotkanie Opłatkowe Strażaków zorganizowane zostanie w dniu 6 stycznia 2017 roku w remizie OSP Moszczenica.