OSP Moszczenica - Eliminacje Powiatowe OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" Gorlice 2016 z udziałem uczniów z Gminy Moszczenica

We wtorek 12 kwietnia 2016 r. w siedzibie starostwa powiatowego w Gorlicach przeprowadzone zostały XXXIX Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W zmaganiach udział wzięło 29 uczestników, podzielonych na trzy kategorie wiekowe - szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Gminę Moszczenica reprezentowali Kacper Garguła z Zespołu Szkół ze Staszkówki, Witold Kupiec z Gimnazjum w Moszczenicy oraz Monika Jerzak - uczennica szkoły ponadgimnazjalnej w Gorlicach. Ponadto jako reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, będący laureatami zmagań szkolnych obecni byli Wioleta Brach oraz Ryszard Stec.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Dariusza Surmacza w składzie: Wioletta Sarnecka - przedstawiciel KP PSP Gorlice, mł. bryg. Andrzej Czeluśniak - Naczelnik Wydziału Operacyjno Szkoleniowego KP PSP Gorlice, Maria Gubała - Koordynator Centrum Zarzadzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Przemysław Wszołek - Członek Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP w Krakowie.

Po pierwszym etapie zmagań, czyli teście pisemnym złożonym z 40 pytań, miejsca w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiały się następująco:

I miejsce: Konrad Kruczek (Szkoła Podstawowa w Gładyszowie) - 27 pkt
II miejsce: Mateusz Śliwa (Szkoła Podstawowa w Jankowej) - 26 pkt
III miejsce: Jakub Roman (Szkoła Podstawowa w Dominikowicach) - 25 pkt
IV miejsce: Dominik Wojtas (Szkoła Podstawowa w Bieśniku) - 24 pkt
V miejsce: Kacper Gargula (Zespół Szkół w Staszkówce) - 23 pky

I miejsce: Mateusz Firszt (Zespół Szkół w Zagórzanach) - 31 pkt
II miejsce: Joanna Szczerba (Gimnazjum w Siedliskach) - 25 pkt
III miejsce: Bartosz Cop (Gimnazjum w Łużnej) - 24 pkt
IV miejsce: Witold Kupiec (Gimnazjum w Moszczenicy) - 22 pkt
V miejsce: Anna Kuzmycz (Zespół Szkół w Uściu Gorlickim) - 21 pkt

I miejsce: Katarzyna Mika (I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach) - 34 pkt
II miejsce: Paweł Turek (Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach) - 27 pkt
III miejsce: Wojciech Hycnar (II Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach) - 26 pkt
IV miejsce: Hieronim Zych (Technikum nr 1 w Gorlicach) - 26 pkt
V miejsce: Krzysztof Frączek (Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gorlicach) - 26 pkt

Do finału ustnego dopuszczono laureatów trzech pierwszych miejsc testu pisemnego, którzy osiągnęli największą liczbę punktów. Laureci osiągnęli poszczególne wyniki:
I miejsce: Konrad Kruczek (Szkoła Podstawowa w Gładyszowie) - 39 pkt
II miejsce: Jakub Roman (Szkoła Podstawowa w Dominikowicach) - 34,75 pkt
III miejsce: Mateusz Śliwa (Szkoła Podstawowa w Jankowej) - 31,5 pkt

I miejsce: Mateusz Firszt (Zespół Szkół w Zagórzanach) - 50 pkt
II miejsce: Joanna Szczerba (Gimnazjum w Siedliskach) - 33,25 pkt
III miejsce: Bartosz Cop (Gimnazjum w Łużnej) - 30 pkt

I miejsce: Katarzyna Mika (I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach) - 53 pkt
II miejsce: Wojciech Hycnar (II Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach) - 45 pkt
III miejsce: Paweł Turek (Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach) - 44 pkt
IV miejsce: Hieronim Zych (Technikum nr 1 w Gorlicach) - 35 pkt
V miejsce: Krzysztof Frączek (Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gorlicach) - 31 pkt

KLASYFIKACJA KOŃCOWA Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - Gorlice 2016
Szkoły podstawowe
I miejsce: Konrad Kruczek (Szkoła Podstawowa w Gładyszowie)
II miejsce: Jakub Roman (Szkoła Podstawowa w Dominikowicach)
III miejsce: Mateusz Śliwa (Szkoła Podstawowa w Jankowej)

Szkoły gimnazjalne
I miejsce: Mateusz Firszt (Zespół Szkół w Zagórzanach)
II miejsce: Joanna Szczerba (Gimnazjum w Siedliskach)
III miejsce: Bartosz Cop (Gimnazjum w Łużnej)

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: Katarzyna Mika (I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach)
II miejsce: Wojciech Hycnar (II Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach)
III miejsce: Paweł Turek (Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach)

Uczestników zmagań Eliminacji Powiatowych OTWP przez cały czas trwania turnieju wspierali m.in. Starosta Gorlicki Karol Górski, Członek ZOW ZOSP RP Kraków dh Eugeniusz Stuku, Członek Prezydium ZOW ZOSP RP Kraków z zarazem Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba oraz Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Tadeusz Górski, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach st. bryg. Dariusz Grygowicz oraz Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Bohdan Białoń.