Wczoraj tj 27 lutego 2024 roku o godzinie 15:37 nasza jednostka została zadysponowana na ul. Wiatrówki w Moszczenicy, gdzie miało dojść do nagłego zatrzymania krążenia u człowieka.

Na miejsce zdarzenia udał się zastęp naszych Strażaków samochodem SLRt Renault Master. Po dojeździe na miejsce na drodze gminnej nieopodal wieży widokowej leżał mężczyzna, któremu pomocy udzielił już syn. Z przeprowadzonego wywiadu wynikało, że mężczyzna na stracił funkcje życiowe i syn natychmiast podjął resuscytację krążeniowo-oddechową co przywróciło funkcje życiowe mężczyźnie.

W momencie, gdy nasi ratownicy przybyli do mężczyzny to był on przytomny i otumaniony. Nasi ratownicy z KPP zaopiekowali się 64-latkiem z Gromnika do przyjazdu ZRM. 64-latek został zabrany do gorlickiego szpitala.

Gdyby nie świetna postawa syna 64-latka to nie wiadomo jaki był by finał tego zdarzenia. Młody mężczyzna natychmiast i odpowiednio zareagował.

Siły i środki: 1x OSP Moszczenica, 1x JRG Gorlice (zawrócone w trakcie dojazdu), 1x ZRM